Dijital Devrim: Canlı İzleme Trendlerinin Geleceği ve Etkileri Dijital Devrim: Canlı İzleme Trendlerinin Geleceği ve Etkileri

Samsung Galaxy S24 Ultra, 2024'ün ilk çeyreğinde en çok satan Android telefon unvanını kazandı. Bu başarı, Samsung'un amiral gemisi Galaxy S24 serisinin genel başarısının bir yansıması olarak görülüyor. Counterpoint Research'in verilerine göre, Galaxy S24 Ultra aynı dönemde en çok satan beşinci model oldu. Ancak, tüm telefon modelleri arasında zirvede yine iPhone 15 Pro Max yer aldı.Samsung Galaxy S24 Ultra, 2024'Ün İlk Çeyreğinde Android Telefon Pazarında Zirveye Ulaştı (1)

Samsung Galaxy S24 serisi, özellikle yapay zeka özelliklerinin entegrasyonuyla dikkat çekiyor. Bu özellikler, müşterilerin telefonlarının daha uzun süre güncel kalmasını sağlayarak ileriye yönelik teknolojilere sahip telefonlara olan talebi artırıyor. Geçen yıl Galaxy S23 Ultra ile altıncı sıraya yerleşen Samsung, bu yıl Galaxy S24 Ultra ile beşinci sıraya yükseldi. Ancak, iPhone modelleri, iPhone 15 Pro Max, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro ile ilk üç sırayı koruyarak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı. iPhone modelleri arasında ise Pro serisinin payının arttığı ve toplam satışlarda %50 seviyesine ulaştığı gözlemleniyor.

Apple ve Samsung'un ilk onda egemenliği sürdürmesi, bu iki devin pazarın büyük bir kısmını kontrol ettiğini gösteriyor. Bu başarıda, her iki şirketin de teknolojiye sürekli yatırım yapması ve müşterilerine en iyi deneyimi sunma konusundaki kararlılığı etkili olmuş gibi görünüyor.