Malatya Valisi Ersin Yazıcı'dan Müjdeli Haber: 5 Bin Konut Ocak Ayında Teslim Edilecek!

Malatya Valisi Ersin Yazıcı, Başkan Erdoğan'ın talimatıyla bir yıl içinde depremzedelere evlerini kazandırmak adına başlatılan projede önemli bir aşamaya gelindiğini açıkladı. Ocak ayı sonunda, 5 bin konutun sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Bu sayede, depremin üzerinden kısa bir süre geçmesine rağmen, binlerce aile yeni yaşam alanlarına kavuşacak.

E-Devlet İle ÖSYM Sınav Tarihlerini Görüntüleme E-Devlet İle ÖSYM Sınav Tarihlerini Görüntüleme

Yapımı Tamamlanan Konut Sayısı Artıyor

Malatya'da şu ana kadar yapılan bin yakın konutun tamamlandığını belirten Vali Yazıcı, ayrıca 2 bin 700 konutun da bitme aşamasında olduğunu ifade etti. Toplamda 14 bin 300 konutun ihalesinin yapıldığını hatırlatan Yazıcı, depremin etkilediği kırsalda yer alan bin 50 köy konutunun da hak sahiplerine teslim edileceğini söyledi.

Malatya'nın Genelinde 5 Bin Konut Teslim Edilecek

Vali Yazıcı, Malatya genelinde teslim edilecek 5 bin konutun sadece bir kısmını oluşturduğunu belirtti. Diğer konutların da müteahhit firmaların aralıksız çalışmalarıyla en kısa sürede tamamlanacağını vurguladı.

Kış Aylarında Alınan Tedbirler

Vali Yazıcı, şu anda 113 binin üzerinde vatandaşın konteyner kentlerde barındığını ifade ederek, kışın gelmesiyle birlikte ekstra tedbirler aldıklarını söyledi. Ayrıca, kalan öğrencilerin okullarına sorunsuz bir şekilde taşındığını ve Ocak sonu itibariyle konutların teslim edilmesiyle birlikte bazı vatandaşların yeni evlerine kavuşacağını belirtti.

Aydınlatma Sorununa Çözüm Yolda

Vali Yazıcı, kent merkezindeki akşam sokak aydınlatmalarının çalışmamasıyla ilgili sorunu sürekli olarak elektrik şirketiyle görüştüklerini ve kısa sürede bu sorunun da çözüme kavuşacağını belirtti.

Editör: Kader GÜL