Türkeli ilçesinde, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirildi. Bu etkinlikler arasında özellikle öğrencilerin tarih bilincini artırmak ve milli mücadele konularına dikkat çekmek amacıyla ortaokul ve lise öğrencileri arasında bir bilgi yarışması düzenlendi.

Türkeli İmam Hatip Lisesi'nin konferans salonunda gerçekleşen yarışmanın teması "Milli Şuur ve Uyanış" olarak belirlendi. Ortaokullar ve liseler arasında iki ayrı kategoride düzenlenen yarışmada, öğrenciler milli mücadele, Cumhuriyet'in kuruluşu ve kazanımları gibi önemli konuları ele aldılar. Yarışmanın amacı, öğrencilerin tarih bilinci kazanmalarını sağlamak, milli mücadele ve Cumhuriyet dönemi konularını özümsemelerine yardımcı olmak, öğrenciler arasında bilgi paylaşımını artırmak ve onların birlikte hareket etme, zamanı verimli kullanma ve karar verme becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaktı.

Sınav Öncesi Stresle Baş Etmenin Yolları Nelerdir? Sınav Öncesi Stresle Baş Etmenin Yolları Nelerdir?

Ortaokullar arasında gerçekleşen bilgi yarışmasında Cumhuriyet Ortaokulu birinci olurken, liseler arasındaki yarışmayı ise Türkeli Anadolu Lisesi birincilikle tamamladı. Eğitimciler ve öğrenciler arasındaki bu tür etkinlikler, milli tarih ve kültürün korunmasına ve yeni nesillere aktarılmasına büyük katkı sağlıyor.

Türkeli ilçesindeki bu tür etkinlikler, Cumhuriyet'in 100. yılına özel olarak düzenlenen etkinliklerin bir parçasıdır ve bu tür faaliyetler, Cumhuriyet'in kuruluşunun ve değerlerinin genç nesillere anlatılmasına yardımcı olmaktadır.

Editör: Seniha BESLER